Karkonosze w koronie

Karkonosze w Koronie, czyli nasz rodzinny projekt zdobywania Korony Gór Polski

28 szczytów zdobyliśmy w niecałe dwa lata!!!
wrzesień 2018-sierpień 2020

28 szczytów, łącznie ponad 30 000 m n.p.m, góry znane i miejsca, w których nas jeszcze nigdy nie było, trasy pokonywane wyłącznie siłą własnych mięśni, podróż przez wszystkie polskie pasma górskie: od Sudetów aż po Bieszczady, możliwość dotknięcia polskiej kultury i tradycji różnych regionów, a w tym wszystkim dziesiątki godzin, w których czas należał tylko do nas… 

Do tego zabawa z książeczkami, dokumentowaniem wypraw, zbieraniem pieczątek – pozostaje wspaniała pamiątka na całe życie! I nie szkodzi, że do oficjalnego Klubu Zdobywców można dołączyć dopiero mając skończone 7 lat. Zdobyliśmy wszystkie szczyty RAZEM, a najmłodszy Ignasiek (4 lata) ma swoją własną, spersonalizowaną książeczkę.

W zdobywaniu Korony Gór Polski przyświecał nam jeszcze jeden cel – oczywiście promowanie Karkonoszy. Stąd nazwa „Karkonosze w Koronie”. W każdym miejscu, do którego dotarliśmy zostawiliśmy karkonoski ślad (przypinkę, naklejkę, ulotkę) – w skrzynce, w schronisku lub lokalnej knajpce. W ten sposób Karkonosze podróżowały razem z nami.

ZDOBYTE SZCZYTY
KILOMETRY W NOGACH
KILOMETRÓW AUTEM

Zobacz relacje ze wszystkich wypraw